پلی کلینیک تخصصی آموزشی تحقیقاتی دکترمحمدشفیعی

سرمایه‌گذاری سامسونگ روی توسعه تراشه‌ها، بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شرکت سامسونگ به تازگی رقم سرسام‌آور ۳۵۶ میلیارد دلاری را برای سرمایه‌گذاری روی توسعه تراشه‌ها، بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی اعلام کرده است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶ قریب به ۸۰ هزار کارمند دیگر استخدام کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، بسیاری از مردم عمدتاً برند سامسونگ را با گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ها می‌شناسند، اما این شرکت به دنبال توسعه بخش‌های دیگری از کسب و کار خود برای رشد بلندمدت است و این توسعه در پنج سال منتهی به سال ۲۰۲۶ شامل سرمایه‌گذاری ۴۵۰ تریلیون وون (۳۵۶ میلیارد دلار) در مناطق استراتژیک با تمرکز بر حوزه‌هایی مانند نیمه‌هادی‌ها، بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی خواهد بود.

این بزرگترین تعهد سرمایه‌گذاری شرکت سامسونگ از آغاز تا به امروز است و نسبت به تعهد ۲۴۰ تریلیون وونی که در ماه اوت سال گذشته اعلام شد، به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این رقم همچنین ۳۰ درصد بیشتر از ۳۳۰ تریلیون وونی است که این شرکت در دوره پنج ساله گذشته روی توسعه خود سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته پایگاه “The Korea Herald”، بخش الکترونیک شرکت سامسونگ از این بودجه برای تقویت فرآیند طراحی و تولید تراشه‌های خود استفاده خواهد کرد. این شرکت در حال آماده شدن برای شروع ساخت تراشه‌های ۳ نانومتری است. همچنین در حال کار بر روی تراشه‌های پیشرفته برای اهدافی نظیر توسعه ابررایانه‌ها، ربات‌ها و هوش مصنوعی است و قصد دارد بر توسعه فناوری ۶G تمرکز کند.

شرکت سامسونگ انتظار دارد طی چند سال آینده یک میلیون شغل ایجاد کند. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ حدود ۸۰ هزار نفر را استخدام کند و صدها هزار موقعیت شغلی دیگر را با فروشندگان خود ایجاد کند.

گفتنی است که حدود ۸۰ درصد از این سرمایه‌گذاری اعلام شده برای سرمایه‌گذاری در کشور اصلی این شرکت یعنی کره جنوبی در نظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HomeSpeakersTicketContact